Paula

Autor: Alena Knoblochová | 16.7.2013 o 20:49 | (upravené 16.7.2013 o 21:31) Karma článku: 7,69 | Prečítané:  613x

Paulin príbeh je zase trošku staršieho dáta, takže ho poznám z druhej, tretej ruky...ak v ňom nájdete podobnosť, bude zrejme čisto náhodná..osudy ľudí sa častokrát tak podobajú...

Paulínka bola druhé, prostredné dieťa v rodine zámožných manželov, tak trošku prostoduchá, so skromnou inteligenciou, ale zato s krásnym úsmevom. V rodine bola maznáčikom, práve preto, že všetci tušili ako dopadne jej osud, že ostane rodičom na krku. Jej súrodenci postupne povyletovali z domova a ona so svojim úsmevčekom ostávala sama so stárnucimi rodičmi. Bolo jej pri nich dobre, len oni sa obávali, čo bude s ňou, až navždy odídu. Komu zveria tak trochu pomalšie dievča? Vlastne už bola dospelou ženou, no dušou stále dieťaťom.

Začal si ju viac všímať jeden strarý mládenec, keď bola na omši s rodičmi v kostole....bol tak trochu podivín, chamtivec, šetrný ku každému halieru a možno preto sa nikdy neoženil. Začal sa jej dvoriť. Tak ako sa na tú dobu patrilo. Paulínka unesená, že sa má zase s kým baviť, tešila sa každej jeho návšteve. On sa správal ako veľmi obratný spoločník a postupne si rodičia na neho zvykali. Videli, že má dosť majetku a že nechodí za Paulínkou len pre ich peniaze a hoci im to bolo stále divné, že prečo ich dievčatko, nechali úvahy tak a tešili sa, že sa o ich Paulínku napokon niekto postará.

Po roku dvorenia mali zásnuby a po ďalšom roku bola svadba. Bohužiaľ rodičia Paulínky uý boli starí a tak sa jeden po druhom pobrali na druhý svet.

Paula ostala uý len so svojim mužom. Mal vlastný dom a veľké záhrady. Paulínka však nevedela, ako sa o to všetko starať, nikdy nič také nemusela. Jej muž sa ju pokúšal naučiť porobiť, no často to bola len márna snaha. Paula všetko hneď zabudla a len sa hlúpo usmievala. Privádzala ho do zúrivosti, a čoraz viac sa prestal ovládať. Vlastne sa ani nemusel, už tu neboli jej rodičia, tak sa naplno prejavila jeho zvrátená povaha....mal zvláštne sexuálne chúťky, ktoré hraničli z nechutnosťami a on ich všetky postupne na Paule skúšal...celé dlhé roky...a ona? Netušila, čo všetko je ešte hra a bolesť, ktorú jej spôsoboval, brala ako trest za to, že neposlúchala...nechcela o tom nikomu povedať, hanbila sa a verila, že by ju panbožko za to potrestal...tak ju učili...musí poslúchať svojho muža...a on dobre vedel, že nič nepovie ani keď prišli na návštevu jej súrodenci...boli občas zaskočení tým, že v dome je taký divný neporiadok, ale brali svoju sestru takú aká je.

Roky ubiehali a niekto tam hore si dobre premyslel a usúdil, že týchto manželov deťmi nikdy neobdarí...našťastie...Paulínke sa jej psychický stav rokmi rapídne zhoršoval a hoci nebola pre nikoho nebezpečná, jej muž ju párkrát šupol na psychiatriu....asi potreboval pred ľuďmi potvrdenie, že jeho žena je šibnutá...rozprávala sa sama so sebou a dokonca rozprávala o svojom živote, no nik ju celkom vážne nebral..vlastne tak ako celý život,bola tou slabomyselnejšou, tak prečo brať jej zváštne hovory vážne...

Zostarla...a muž ju čoraz menej púšťal medzi ľudí.....už tak málokedy bol jej úsmev vidieť...ten úsmev, ktorý bol taký podmanivý, no rokmi porednutý...Paulinka po čase prestala rozprávať, bola akási modrastá v tvári aj po tele, jej muž už starec, vravel, že často padá, že máva problémy s tlakom a nedokáže ju ustriehnuť a tak sa často sama zraní...nebrával ju už ani k lekárovi, len on sám chodil jej po lieky .... čo sa dialo za múrmi domu...nik nevedel, len susedia si mohli domýšľať, prečo často počujú Paulínku zváštne kričať, plakať...odpoveď suseda bola zase strohá, že Paula je chorá a máva bolesti a že aj lieky jej často musí meniť...a podobné odpovede. Starec vyzeral neškodne at tak mu uverili...

Paula zomrela.

Vraj rakovina. Bolo to rýchle...a zostalo zváštne niečo nedopovedané vo vzduchu...veľa otázok, do ktorých nás však vraj nič....asi nie.

Ale aj tak som o Paule napísala tento príbeh...nech ostane aspoň spomienka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?