Rím. Deň druhý. Druhá časť.

Autor: Alena Knoblochová | 31.10.2012 o 20:37 | (upravené 1.11.2012 o 7:00) Karma článku: 4,95 | Prečítané:  452x

Tak...človek občas nevie naložiť so svojim časom a stane sa mu, že malá prestávka sa zmení na veľkú odmlku. Nechcem, aby ste si mysleli, že nechcem pokračovať v prechádzke po Ríme a preto rýchlo na nohy! Pokračujeme.

Tak, ako som sľúbila v predchádzajúcej časti, naša prechádzka druhým dňom bude náročná na kilometre v nohách. Prečo?

p.di spazna

Pre toto. Piazza di Spagna - Španielske námestie, na ktorom sa nachádza krásna fontanka Fontana della Barcaccia. Fontána je vlastne osviežením pred ďalšou túrou na známe španielske schody.

španielske schody

Sú akýmsi miestom stretnutí a styčným bodom Ríma. Na ich vrchole sa nachádza kostol Najsvätejšej Trojice a ešte donedávna som vedela presný počet schodov až do jeho vnútra, ale ako sa to stáva, človek v tej najnevhodnejšej chvíli celkom zabudne.

Naše kroky smerujú však ďalej, po ceste smerom ku krásnemu parku, ktorý patril zámožnej rodine Medici, ktorej patrila aj neďaleká Villa Medrei, ktorá dnes patrí jednej francúzskej inštitúcii. Vieme, že v parku sa nachádza Villa Borgehese, v ktorej je prekrásna galéria a múzeum. Tu sa nachádza jedna z najskvostnejších umeleckých zbierok na svete. A preto sa aj dozvedáme, že vstup je na objednávku vopred. Preto túto návštevu odkladáme na piatok a zaisťujeme dve miesta na piatu.

Posedíme v parku, ktorý je tak obrovský, že kým ho obídeme, potrebuje ísť na malú potrebu úplne každý člen výpravy. Samozrejme, že by nebol výlet tým správnym výletom, keby sme sa trochu nezamotali a nechodili dokola, kým sme nenašli, čo sme chceli. Preto tento krásny a skutočne obrovský park máme dosť podrobne prejdený a "leteckým pohľadom" naštudovaný.

villa borghese

Vravíme si, že treba využiť každú príležitosť sadnúť si a hlavne nabrať vodu. Nie je to problém, pretože po celom meste na nachádzajú nádržky s pitnou vodou. Naše ďalšie kroky smerujú teda do inej vily - vila Julia, kde sa nachádza Múzeum Etruskov. Musíme si pomôcť navigáciou, predsa len stačilo nám blúdenie po parku.

 

villa Giulia

Keď napokon vstúpime do prekrásnej vily, sme uchvátení obrovskou zbierkou tejto starovekej civilizácie. Múzeum je moderne zariadené a zároveň skvele zakompované vystavované kusy majú každé svoje miesto. Kým prejdeme každý celé múzeum,ktoré nás na konci "vypľuje" fotobunkou, sme už poriadne unavení a tak znovu využívame možnosť sadnúť si a osviežiť sa vodou. Asi to znie akoby sme okrem iného len posedávali a liali do seba vodu, ale ono to inak ani nejde. Chceme stihnúť pozrieť, čo najviac z mesta a predsa sme len peší ľudia.

villa giulia

Potom, čo sa všetci osviežime, vedúci výpravy pozrie do mapy a máme ďalší cieľ.

Piazza del Popolo.

Námestie ľudu. Obrovské námestie, ktoré sa zbieha k veľkému obelisku.

piazza dell popolo

Všetko by bolo super, nebyť otravných predavačov ruží, ktorí doslov dotlačia kvet do rukky a je nám to celkom nepríjemné. S pouličnými predavačmi sa ešte mnohokrát stretneme, ale toto námestie má na meter štvorcový najviac predavačov ruží. Pomaly nám zapadá slniečko a my by sme sa mali vrátiť "domov".

Videli sme toho pomerne dosť a dnešný deň by sa mohol volať dňom fontán. Bolo ich veľa a takmer na každom námestí. Nespomenula som fontánu del Tritone, ktorá je na mámestí Piazza Barberini. Ďalšou krásnou a zaujímavou fontánou je tzv. Korytnačia fontána, ktorá sa nachádza na maličkom námestí Piazza Mattei. Sú miesta, ktoré nestihneme pozrieť podrobne a len očami prebehneme, ale ich krásu zachytíme.

Sme unavení po dlhom dni plného chôdze. Preto deň nasledujúci sa bude niesť v znamení ľahšom, teda deň odpočinku, ako sme si ho nazvali. Či to tak skutočne bude a kam s nami pôjdete, nechajte sa prekvapiť.

 

Pokračovanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?