Ona..

Autor: Alena Knoblochová | 12.4.2012 o 20:48 | (upravené 13.4.2012 o 6:27) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  512x

Krátky príbeh, s rýchlym spádom...život je aj o takýchto ľuďoch...smutné, ak sa nás bytostne dotýka...ak poznáme postavy príbehu, ak sme ich stretali vo svojom živote...

Bola krásna, mladá...mala všetko. Skvelú prácu, byt, výborného muža a úžasné dieťa. V jej živote nebola žiadna chybička krásy. Milovala život a jeho potešenia, chodila sa baviť so svojimi známimi a všetci ju zbožňovali.

Pohľadná, pracujúca na vysokom poste, kde sa nosilo veľa úplatkov a hlavne pozornosť vo forme fľašky, či bonboniéry....naučila sa tomu. A naučila sa aj pitiu...bohužiaľ. Ruka v ruke ide tento životný štýl spolu a nielen muži sa takto postupne stanú závislými...aj ona.

Padol socializmus...svoje miesto si neudržala ani vďaka svojej tváričke. Musela odísť. Našla si inú, menej úspešnú prácu a pokračovala vo svojom holdovaní alkoholu. Začala zanedbávať najskôr svojho manžela a neskôr dieťa, ktoré postupne vyrástlo na pubertiaka, ktorý podľa vzoru matky prepadol závislosti....na drogách.

Rozviedla sa a prišla o dieťa. Muž ho dal liečiť a hoci bol s ňou rozvedený, nedokázal sa pozerať na to, ako pije. Dal liečiť aj ju. Jej rodina mu bola za to vďačná, pretože si s ňou nevedeli rady. Na liečení sa zoznámila s chlapcom o niekoľko rokov mladším...skúsila s ním žiť...skúšala nepiť...nepomohlo, a tak po návrate z liečenia padla do toho znovu. Padala hlbšie a hlbšie, okolie sledovalo z ľútosťou jej strmý pád, ktorý sa nedal zastaviť.

Roky ubiehali. Jej dieťa abstinuje a snáď mu to vydrží...ona...pila ďalej. Ľudia na ulici ju nespoznávali, tak krásna žena, dnes troska...

Jej príbeh nie je so šťastným koncom...bohužiaľ...našli ju v dome, kde posledné obdobie žila,mŕtvu...

 

onedlho bude mať pohreb....

 

Hej, musím dodať, že je to príbeh, kde sa klišé stretá v každej vete či slove. Ona je učebnicovým príkladom, ako ľudia dopadali po socializme, že možnosti, ktoré tu nastali, neboli len pozitívneho charakteru a zväčša si ľudia rýchlejšie osvojili "zhubnú časť nových podnetov".

Takto to napísal sám život a príbeh sa uzavrel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?