Nový rok a veštby.

Autor: Alena Knoblochová | 1.1.2012 o 14:21 | (upravené 1.1.2012 o 15:08) Karma článku: 2,83 | Prečítané:  661x

Veríte na veštby? Občas sa stane, že sa tie podivné kartárky trafia. Niekedy ich predpovede naháňajú hrúzu. Niekedy sa zasmejem, ale raz mi jedna povedala, že každý si je tvorcom svojho osudu, napriek reči kariet...

Dnes, keď som sa zobudila a pri prvej rannej káve som sedela v kuchyni svojej priateľky, uvažovala som nad predošlým rokom. Žiadne ťažké úvahy, len akési letmé poohliadnutie čo bolo, čo sa stalo, ako sme ho prežili...ja a moji blízki priatelia. Bol plný zvratov, či už vo vzťahoch, v práci, taktiež v zdraví. Prežili sme rôzne sklamania, bolestné chvíle, odchody, ale aj máme za sebou veľa krásnych akcií, nových stretnutí v živote a hlavne, sme relatívne zdraví.

Zamiešam si kávu a čakám , kým príde kamoška do kuchyne, aby sme spolu urobili návrat do dní, čo máme za sebou. Pozrieme na seba a šmahom ruky smetieme všetko to nepríjemné, čo nás postretlo. Aj také veci človek musí zažiť, aby si vážil veci skvelé. K parížskemu rožku na raňajky si zaželáme, že tento začínajúci rok zvládneme s pokojom angličana a vykašleme sa na všetky negatívne horoskopy a veštby.

Spomeniem sa na nedávnu návštevu kartárky a v duchu sa zasmejem. Niektoré veci vychádzajú presne a niektoré sú bláznivé. Peniaze - vyriešim v blízkej dobe, v to pevne verím, na to sa nemusím pýtať kariet.

Že som bez nádoru mi potvrdili nedávno v nemocnici, ale je to fajn, že si to všimli aj karty tetušky veštice. Vraj moja dcéra bude matkou veľmi skoro a kvôli veľkej láske preruší štúdium. Ešte je malá, ale pri pohľade na ňu mi je táto predpoveď trochu bláznivá. Pousmejem sa a v duchu si vravím, že je na čase ju preventívne pošticovať za vrkoč. A ďalšie dieťa vraj budem mať ja. Nechcela som byť netaktná, ale musela som sa zasmiať pani veštici, túto predpoveď mi povedala nie prvýkrát. A kamarátka sa vraj vráti k svojmu despotickému manželovi, čo strašne pochybujem. Neviem síce o nej pár dní, neozvala sa mi, ale dúfam, že je v poriadku. Ďalšia kamarátka, tentoraz mladušká, vraj otehotnie ešte do konca roka. Tomu sa tiež smejem, lebo ona nechce deti. Bláznivé predpovede. Asi prestanem chodiť ku kartárke.

Zjeme tanierik rohlíkov a pomaly sa zberám domov. Keď sadáme do auta, práve sa mi rozmrazí môj "mrznúci mobil " a blikne mi asi 20 sms, ktoré mi nestihli prísť za tých pár týždňov.

Medzi všetkými tými vianočnými a novoročnými prianiami nájdem sms od "stratenej kamošky". Vrátila sa k svojmu despotovi. Som šokovaná a veľmi sklamaná. Viem, ide aj o finančnú existenciu, ale toto? Som z toho smutná a narýchlo jej odpisujem, či sa nemôžeme v blízkej dobe stretnúť.

Ďalší šok zažívam po návrate domov. V obyvačke u mňa sedí moja mladá kamarátka so šalkou v ruke a tanierikom koláčikov, ktoré jej naservírovala moja malá dcéra a s opuchnutými očami na mňa pozerá.

Nechcem počuť, čo mi povie, pretože to tuším....sadnem si k nej a uvažujem nad tým, čo ma ešte čaká. Mám pocit, že by som mala stlačiť reset a skúsiť tých pár hodín odznovu.

Viem, že je to utópia a tak sa z hlboka nadýchnem a do zápisníka na rok 2012 napíšem veľkými písmenami, SKÚSIŤ NÁJSŤ INÚ VEŠTICU!!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?