Pár viet o mužoch...len veľmi máličko

Autor: Alena Knoblochová | 30.8.2011 o 19:56 | (upravené 30.8.2011 o 21:04) Karma článku: 5,12 | Prečítané:  1321x

Inšpiroval ma dnes jeden blog o mužoch a ženách. Bolo tam písané hlavne o ženách...ženským pohľadom. Skúsim mužov, možno chabý pokus...uvidíme.

Muži.

Kde začať, keď o nich písať? Že sú z Marsu? Prileteli sem, aby sa zoznámili s nami, ženami, aby nás spoznali a milovali? Aby skúsili s nami žiť? Aby nám skúsili rozumieť?

Hej, skúsili, videli spoznali a asi ak by sa dalo, rýchlo nasadli do rakety, odleteli. Tak by som prekrútila úryvok z jednej mojej obľúbenej knihy. Ale viem, že celkom takto to nie je. Chlapi sú síce samostatné jedince, ale skutočne túžia byť doplňaní časťou ženskou, hoci im ženské častokrát život neskutočne komplikujú.

Trápime ich takými problémami, o ktorých oni ani nemajú páru. Myslia si, že ak sa im žena posťažuje, potrebuje okamžite riešenie. Nechápu, že ona sa chce len vyžalovať. Pre nich je to španielska dedina. Sú proste takto programovaní. Loviť, chrániť, rozmnožovať. Byť lovený je pre nich nepochopiteľné, preto ak ich žena chce uloviť, s údivom cúvajú. Chránia si svoje teritórium, či ide o rodinu, alebo o prácu. Možno to znie príliš jednoducho, ale je to tak. Videla som to nedávno vo svojej práci. Mám dvoch šéfov a mladší hoci rešpektuje skúsenosti staršieho, obaja si uvedomujú pružnosť mladšieho. Dopĺňajú sa, ale cítiť obrovskú rivalitu. A pokoj, keď jeden z nich chýba. Ak vstúpi do ich revíru cudzí chlap, zmena správania je až neprehliadnuteľne okatá, sú agresívnejší a nervóznejší. Hoci ich zamestnankyne nie sú ich osobným majetkom, ale považujú ich za "svoje".Môžeme sa biť do pŕs, že sme už opustili jaskyne, ale toto ostalo v nich.

Je to súčasť našho DNA. Ale je to také milé. Nechápu ani to, prečo niektoré veci na nich, ktoré by najradšej ukryli, sa nám páčia. Ale nech to nie je len o nechápaní. Sú geniálni tým,akí sú. Občas nemotorní vo veciach samozrejných, občas neskutočne šikovní vo veciach zložitých. Ich svet je možno pre nás španielska dedina a neskúšajme preto všetko v nich pochopiť. Aj oni to občas vzdávajú. Rozdielne póly magnetov, a preto tak príťažlivé. Skúšame žiť aspoň vedľa seba,ak nie spolu a viac menej sa to darí, hoci grafy rozvodovosti nám prekračujú rozmer tabuliek.

 

Myslím, že som nenapísala dostatočne dosť o chlapoch, viem to, ale snaha bola. Tak nehľadajme už stratenú archu na vlastnú planétu, milí chlapi...ostaňte tu, hoci nám nie vždy rozumiete. Na tom predsa až tak nezáleží....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?