Šípková Ruženka

Autor: Alena Knoblochová | 14.8.2011 o 20:47 | Karma článku: 1,91 | Prečítané:  308x

.poďme si sadnúť a rozprávať sa. O čom len budeme chcieť,ano? Ak to chceš nechať na mňa,tak skúsime niečo z rozprávky. Budem papetická,ak chcem rozprávku o šípkovej Ruženke? Nesmej sa ,proste ma dnes napadla a ja som zrazu mala chuť napísať práve o nej. Alebo to nie je o nej?


Naivná,keď slepo šla za starou paňou tam,do vysokej veže. Dôverovala jej šedinám,veď ako by jej mohla taká starká ublížiť.A predsa..zvedavosť bola v jej mladučkom tele pánom situácie a ona...bodnutá ostrým vretenom,padá na chladnú zem..a kúzlo - prekliatie,začína púšťať korene do celej krajiny. Čas zastane..a sny,zavládnu v celom kraji. Sny a mory,kto len vie,čo prežívali všetci tí spiaci ľudia? Na celé desaťročia,zaspala celá krajina,kvôli zvedavosti mladosti. Kvôli jednému nepozornému pohybu,zaspinkala by Ruženka navždy.
Šípková slečna,čo spinká dnes tu,preberie ju ozajstný princ? Za sto liet,príde? Alebo sa na všetko vykašle..príliš zvedavá,ako jej minulosť..príliš dôverčivá..ide po stopách svojej minulosti,krok za krokom,kráča vyššie..v čo dúfa,že bude hore? Slepo a naivne,chce odhaliť tajomstvo,ach koľko bolo takých "spiacich" ..čo si vlastne mysleli?
Nie vždy príde princ,ktorý je ochotný sekať ruže,aby sa dostal k spinkajúcej kráske. A na čo?
Všetko je relatívne,aj čas,ktorý spíme. Kto príde zobudiť toľko spiacich krások?
Nepríde nik,kto by rozdával bozk ,len tak,zadarmo...nebuďte naivné Ruženky,nik nepríde,budete spinkať,spánkom svojim storočným,nie sto rokov..už je to navždy...
A nejaké poučenie?
Som smiešna,však,ak radím niekomu,kto už spí,tak sladké sny...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?