Ona..

Autor: Alena Knoblochová | 12.4.2012 o 20:48 | (upravené 13.4.2012 o 6:27) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  505x

Krátky príbeh, s rýchlym spádom...život je aj o takýchto ľuďoch...smutné, ak sa nás bytostne dotýka...ak poznáme postavy príbehu, ak sme ich stretali vo svojom živote...

Bola krásna, mladá...mala všetko. Skvelú prácu, byt, výborného muža a úžasné dieťa. V jej živote nebola žiadna chybička krásy. Milovala život a jeho potešenia, chodila sa baviť so svojimi známimi a všetci ju zbožňovali.

Pohľadná, pracujúca na vysokom poste, kde sa nosilo veľa úplatkov a hlavne pozornosť vo forme fľašky, či bonboniéry....naučila sa tomu. A naučila sa aj pitiu...bohužiaľ. Ruka v ruke ide tento životný štýl spolu a nielen muži sa takto postupne stanú závislými...aj ona.

Padol socializmus...svoje miesto si neudržala ani vďaka svojej tváričke. Musela odísť. Našla si inú, menej úspešnú prácu a pokračovala vo svojom holdovaní alkoholu. Začala zanedbávať najskôr svojho manžela a neskôr dieťa, ktoré postupne vyrástlo na pubertiaka, ktorý podľa vzoru matky prepadol závislosti....na drogách.

Rozviedla sa a prišla o dieťa. Muž ho dal liečiť a hoci bol s ňou rozvedený, nedokázal sa pozerať na to, ako pije. Dal liečiť aj ju. Jej rodina mu bola za to vďačná, pretože si s ňou nevedeli rady. Na liečení sa zoznámila s chlapcom o niekoľko rokov mladším...skúsila s ním žiť...skúšala nepiť...nepomohlo, a tak po návrate z liečenia padla do toho znovu. Padala hlbšie a hlbšie, okolie sledovalo z ľútosťou jej strmý pád, ktorý sa nedal zastaviť.

Roky ubiehali. Jej dieťa abstinuje a snáď mu to vydrží...ona...pila ďalej. Ľudia na ulici ju nespoznávali, tak krásna žena, dnes troska...

Jej príbeh nie je so šťastným koncom...bohužiaľ...našli ju v dome, kde posledné obdobie žila,mŕtvu...

 

onedlho bude mať pohreb....

 

Hej, musím dodať, že je to príbeh, kde sa klišé stretá v každej vete či slove. Ona je učebnicovým príkladom, ako ľudia dopadali po socializme, že možnosti, ktoré tu nastali, neboli len pozitívneho charakteru a zväčša si ľudia rýchlejšie osvojili "zhubnú časť nových podnetov".

Takto to napísal sám život a príbeh sa uzavrel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči, ktorí na príspevkoch od štátu získali státisíce eur.

ŠPORT

Cibulková dosiahla potrebné víťazstvo a má šancu na postup

Kerberová musí zdolať Keysovú bez straty setu.

TECH

Čo sa stane, ak by vypadlo centrum slovenského internetu?

Poskytovateľov internetu spája centrum SIX.


Už ste čítali?