Marekovi a iným...

Autor: Alena Knoblochová | 14.8.2011 o 8:57 | (upravené 14.8.2011 o 9:18) Karma článku: 6,05 | Prečítané:  1714x

Deti deväťdesiatych rokov...dnešní tridsiatnici - štyridsiatnici. Zvláštna doba tesne po nežnej...doba temna. Kto zažil, vie o čom to bolo...časť druhá..

Nedávno som si náhodou na  nete našla rozhovor s Oskarom Rózsom o  projekte  Hrana. Projekt, ktorý je veľkou poklonou Marekovi Brezovskému, nádejnému a talentovanému hudobnému géniovi, ktorý opustil tento svet skôr, ako sa stal slávnym. Už si neužil svoju slávu, ale stal sa nesmrteľným.

Niekto povie, bol to len ďalší narkoman, koledoval si o to. Možno áno.

Ale kto vidí do duše týchto ľudí? Kto ich ide súdiť, keď v každom z nás je niečo, čo chceme zadusiť, zabiť? Mal svoj spôsob, životu nebezpečný, ale v tej dobe, dosť bežný...deti rokov devaťdesiatych...temných. Hej, drogy tu boli až príliš veľkým lákadlom, aby mladý človek povedal nie, ďakujem. Bolo to nové a zakázané. Bolo to zrazu ľahko dostupné a tak nebezpečné. 17 ročný mladý človek baží po nebezpečenstve a všetko, čo zaváňa adrenalínom ho priťahuje ako magnet. Alkohol, drogy...kto prišiel vtedy za nimi a povedal im, že toto sa nemusí skončiť dobre? Nik...nik nemal ani odvahu, ani chuť...slepí okoloidúci nechávali za sebou dožívať trosky ľudskej rasy...dožívať, hneď po prvom vpichu...tí čo prežili...kde teraz sú??? Sú ich plné ústavy a prázdne ulice ich prijali za svoje tiene....dožívajú rovnako...kto mal silu vzoprieť sa, ten však nevyhral...denne vedie svoj vnútroný boj...možno aj Marek by bol jedným z nich...keby bolesť krehkej duše nebola silnejšia ako jeho hudba...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Van Der Bellen jednoznačne vedie, chýba 1,2% hlasov

Predbežné výsledky napovedali, že Hofer voľby prehrá.

PLUS

Architekt: Niektoré sedačky sú zámerne nepohodlné

Aké zásadné chyby robíme pri zariaďovaní obývačky a kam umiestniť televízor?

SVET

Muž zastrelil vo Fínsku starostku mesta a dve novinárky

Každú zasiahol ranami z pušky do hlavy a trupu.


Už ste čítali?